Wentylator kominkowy - KAM 150 - z filtrem FFK

Dostępność: w magazynie dostawcy
Wysyłka w: 2 - 4 dni - DARMOWA DOSTAWA!
Cena: 919,00 zł 919.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Vents
Kod produktu: KAM150 + FFK

Opis

KAM 150 + FFK - Kominkowy wentylator odśrodkowy, o wydajności 520 m³/h, do montażu z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy 150 mm, dodatkowo wyposażony w filtr FFK


Kominkowy wentylator odśrodkowy zapewnia rozprowadzanie ciepłego powietrza powstającego podczas palenia w kominku, będącego jedynym lub dodatkowym źródłem ogrzewania domu.

Filtr FFK zapewnia oczyszczanie transportowanego powietrza.


Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzania ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów gdzie mieszka się okresowo, ale również jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. 
Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. 

Konstrukcja:
- Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z niepalnej wełny mineralnej.
- Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie silnika wentylatora.
- Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą, którego można ustawić wartość temperatury przy której wentylator będzie się włączał i wyłączał. Włączenie się wentylatora może odbywać się przy temp. od 0°C do 90°C w zależności od temperatury powietrza, która panuje w komorze cieplnej osłony kominka. 
- Zamocowanie filtra do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia. 

Silnik:
- jednofazowy silnik 230V / 50 Hz;
- klasa izolacji F;
- silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu;
- silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia ciepłego powietrza transportowanego;
- łożyska kulkowe wydłużają okres eksploatacji wentylatora; 
- wentylator KAM wyposażony jest w silnik asynchroniczny z dodatkowym wirnikiem  dla chłodzenia silnika elektrycznego. 

Regulacja prędkości:
Regulowanie może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy), jak również skokowy (regulator transformatorowy). 
Zobacz => Tabela kompatybilności wentylatorów kominkowych i regulatorów
Zobacz => Regulatory
Należy pamiętać, aby po wyłączeniu wentylatora przez termostat, ponowny rozruch wentylatora odbywał się przy pełnej prędkości obrotowej, a dopiero po osiągnięciu pełnej wydajności można ponownie regulować jego wydajność. 

Montaż:
- możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora;
- wentylator należy przymocować bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu w taki sposób, aby otwory wentylacyjne znajdujące się na obudowie nie były zasłonięte;
- miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu.


Zasada pracy wentylatora KAM:
Kiedy temperatura powietrza w kanale doprowadzającym powietrze do wentylatora osiąga dany poziom (ustawiony na termostacie wentylatora) wentylator włącza się automatycznie rozprowadzając ciepłe powietrze po całym domu za pomocą kanałów do rozprowadzenia ciepłego powietrza i wyłącza się kiedy temperatura spadnie poniżej zadanej wartości. 
Dodatkowo filtr metalowy FFK (klasa G3) oczyszcza transportowane powietrze. Parametry techniczne wentylatora:


Wymiary wentylatora KAM z filtrem FFK:Gwarancja producenta 2 lata

Gwarancja producenta obejmuje wentylator KAM, bez dodatkowych opcji wyposażenia. 


 

Opinie o produkcie (0)

Zasady przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl