KAM 125 EKO DUO + KFK + GFK - Wentylator kominkowy KAM 125 EKO DUO z kasetą filtracyjną KFK i zaworem GFK

Dostępność: w magazynie dostawcy
Wysyłka w: 3 dni - DARMOWA DOSTAWA!
Cena: 1 012,00 zł 1012.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Vents
Kod produktu: KAM125EKO DUO + KFK + GFK

Opis

KAM 125 EKO DUO + KFK + GFK - Kominkowy wentylator odśrodkowy, z silnikiem z dwoma prędkościami obrotowymi, do montażu z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy 125 mm, dodatkowo wyposażony w kasetę filtracyjną z termoregulacyjnym zaworem KFK i zaworem grawitacyjnym GFK
(KFK + GFK = system BY-PASS)


Kominkowy wentylator odśrodkowy zapewnia rozprowadzanie ciepłego powietrza powstającego podczas palenia w kominku, będącego jedynym lub dodatkowym źródłem ogrzewania domu.

System BY-PASS (komora KFK + zawór GFK) zapewnia ochronę silnika wentylatora przed przegrzaniem się (kiedy silnik nie pracuje, np. z powodu braku prądu). 


Zastosowanie:
Wentylatory kominkowe przeznaczone są do mechanicznego rozprowadzania ciepłego powietrza jakie powstaje podczas palenia w kominku. Taki system jest stosowany do ogrzewania pomieszczeń domów gdzie mieszka się okresowo, ale również jako dodatkowe źródło ogrzewania, które pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu w okresie zimowym. 
Wentylator kominkowy plus prawidłowo zaprojektowany system rozprowadzania ciepłego powietrza pozwala racjonalnie podzielić ilość ciepłego powietrza jakie trafia do poszczególnych pomieszczeń. 

Konstrukcja:
- Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej z izolacją termiczną i akustyczną z niepalnej wełny mineralnej.
- Obudowa w części wirnika elektrycznego wyposażona jest w perforację, która zapewnia cyrkulację powietrza i chłodzenie silnika wentylatora.
- Wentylator wyposażony jest w termostat za pomocą, którego można ustawić wartość temperatury przy której wentylator będzie się włączał i wyłączał. Włączenie się wentylatora może odbywać się przy temp. od 0°C do 90°C w zależności od temperatury powietrza, która panuje w komorze cieplnej osłony kominka. 
- Zamocowanie komory KFK z zaworem GFK do obudowy wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych zapewnia łatwy dostęp podczas konserwacji i czyszczenia. 
- KFK - zdejmowana metalowa komora zawierająca filtr metalowy (klasa G3) i termoregulacyjny zawór.
- GFK - zawór grawitacyjny, który zapobiega wstecznemu ciągowi w instalacji.

Silnik:
- jednofazowy silnik 230V / 50 Hz;
- klasa izolacji F;
- silnik ma wbudowane zabezpieczenie z automatycznym restartem zapobiegające jego przegrzaniu;
- silnik elektryczny jest wyłączony ze strumienia ciepłego powietrza transportowanego;
- łożyska kulkowe wydłużają okres eksploatacji wentylatora; 
- wentylator KAM EKO DUO wyposażony jest w silnik z dwoma prędkościami obrotowymi z wirnikiem zewnętrznym.

Regulacja prędkości:
Dzięki odpowiedniej budowie (dwa biegi silnika), wentylator może funkcjonować na dwóch prędkościach. Regulowanie może odbywać się w sposób skokowy. 
Zobacz => Tabela kompatybilności wentylatorów kominkowych i regulatorów
Zobacz => Regulatory 

Montaż:
- możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora;
- wentylator należy przymocować bezpośrednio do podłoża, ściany lub sufitu w taki sposób, aby otwory wentylacyjne znajdujące się na obudowie nie były zasłonięte;
- miejsce montażu wentylatora powinno być w linii prostej nad komorą kominkową tak, aby ciepłe powietrze mogło swobodnie unosić się do góry do znajdującego się w wentylatorze termostatu.

Zasada pracy wentylatora KAM EKO DUO z komorą KFK i zaworem grawitacyjnym GFK:
Kiedy temperatura powietrza koło przestrzeni kominkowej osiąga dany poziom wentylator włącza się automatycznie rozdzielając oczyszczone przez filtr FFK ciepłe powietrze z kominka do innych pomieszczeń i wyłącza się kiedy temperatura obniża się poniżej zadanej wartości. System BY-PASS chroni wentylator przed przegrzaniem (kiedy silnik nie pracuje, np. gdy nie ma prądu), blokując przepływ przez niego gorącego powietrza powyżej 180°C i wyrzucając je poprzez upust do innego pomieszczenia. Kiedy do wentylatora przedostaje się bardzo gorące powietrze system BY-PASS stabilizuje temperaturę, poprzez otwarcie dolotu do komory, w celu domieszania zimnego powietrza.  Parametry techniczne:


Wymiary wentylatora KAM EKO DUO z komorą KFK i zaworem GFK:


 


Gwarancja producenta 2 lata

Gwarancja producenta obejmuje wentylator KAM EKO DUO, bez dodatkowych opcji wyposażenia. 


 

Opinie o produkcie (0)

Zasady przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl